نمایندگی تعمیر فریجیدرشعبه تجریش: 22717796-22718535 شعبه ستارخان:44291224-44291259 شعبه امین حضور:33444219-33444229

روش های درست تمیز کردن یخچال

STYLE YOUR KITCHEN WITH FRIGIDAIRE’S GALLERY BLACK STAINLESS STEEL COLLECTION
راه هایی برای ماندگاری بیشتر لوازم خانگی

نمایندگی تعمیرات فریجیدر

یکی از وسایلی که در خانه ها بیشترین استفاده از آن میشود مسلما یخچال است. وسیله ای که اگر یک روز نباشد یا حتی برای چند ساعت خراب شود تا رسیدن تعمیرکار و تعمیر یخچال,ممکنه است چند ساعت زمان ببرد, در همین زمان کوتاه ممکن است زندگی روزمره مان متوقف شود.چرا که تمام مواد غذایی مان در یخچال نگهداری میشود.همین نگهداری مواد غذایی در یخچال نیز باید به درستی انجام شود و یادمان نرود که در بازه های زمانی کوتاه و مشخص یخچال را تمیز کنیم. البته به روش اصولی…..

در این نوشته قصد داریم تا چند روش درست و صحیح برای تمیز کردن یخچال را به شما آموزش دهیم!

یكی از وسایلی كه در خانه باید دائم مراقب تمیزی آن باشید، یخچال است. به این دلیل كه مواد غذایی كه داخل آن نگهداری می كنید، به مرور زمان كه دچار ماندگی و فساد می شوند ایجاد باكتری ها و قارچ هایی می كنند كه بی تردید سلامت خانواده را به خطر می اندازد. بنابراین باید یخچال را به طور دائم تمیز كنید. برای ساده كردن این كار می توانید از راهكارهای زیر استفاده كنید.

برای شروع كار قسمت های متحرك بدنه یخچال را بیرون بیاورید. اگر تكه هایی از مواد غذایی روی طبقه های یخچال مانده و خشك شده، دستمالی را به آب دغ آغشته كنید و روی آن بیندازید تا راحت تر پاك شوند. بهتر است كه در دقایق اولیه روی سینی ها آب داغ نریزید. بعد از چند دقیقه سینی ها و طبقه های یخچال را با آب گرم و صابون و ابری نرم بشویید.

بهتر است برای تمیز كردن قسمت های داخلی یخچال از مواد طبیعی استفاده كنید زیرا بوی مواد شیمیایی تا مدت ها در یخچال باقی می ماند و حتی ممكن است به مواد غذایی هم سرایت كند. برای این منظور هفت پیمانه آب را با یك پیمانه جوش شیرین تركیب كنید و با یك ابر كوچك و نرم، یخچال را از بالا به پایین تمیز كنید. به این ترتیب قسمت های تمیز دوباره كثیف نمی شوند.

نمایندگی تعمیرات فریجیدر

لولاها و درزهای یخچال را با استفاده از یك خلال دندان و مقداری پنبه تمیز كنید.

نوار لاستیكی را فراموش نكنید. این قسمت به دلیل شكل آكاردئونی همواره آلودگی های بسیاری را در خود جای می دهد. اگر نوار لاستیكی یخچال شما قابلیت جدا شدن و نصب دوباره را دارد، آن را بیرون بیاورید و با آب گرم و صابون بشویید و در هوای آزاد خشك كنید. اگر در بخش هایی از آن كپك دیدید، حتما از مایع سفیدكننده و ضدعفونی كننده استفاده كنید. برای پاك كردن نوارهای لاستیكی ثابت از تركیب یك پیمانه سركه و دو پیمانه آب استفاده كنید. فراموش نكنید كه نوار لاستیكی اگر بیش از اندازه خشك شود، ممكن است ترك بخورد كه در این صورت هوای فضای بیرونی وارد محیط داخلی یخچال می شود و نتیجه آن فشار آمدن به موتور و فساد زودرس مواد غذایی است. بنابراین اگر بعد از شست وشو متوجه خشكی نوار شدید، كمی وازلین به آن بمالید.

بعد از پاك كردن و شستن قسمت های ثابت و متحرك یخچال، آنها را با یك حوله نخی و تمیز خشك كنید.

در زمان چیدن دوباره وسایل داخل یخچال به تمیز بودن ظروف داخل یخچال و تاریخ مصرف مواد غذایی توجه كنید. مواد غذایی مانده و در حال فساد را دور بریزید و یخچال تمیز شده را از بوی این مواد آلوده نكنید. شیشه ها، قوطی ها و ظرف های داخل یخچال را با محلول جوش شیرین و آب تمیز كنید و قبل از اینكه آنها را در جای خود قرار دهید به طور كامل خشك كنید.

تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر در سراسر ایران اقدام به تاسیس تعمیرگاه مجاز فریجیدر کرده و خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد، نمایندگی تعمیرات فریجیدر به صورت شبانه روزی آماده ست تا خدمات خود را به شما ارائه بدهند و روز تعطیلی برای خود قائل نیست.

خدمات تعمیرات فریجیدر در تهران و کرج با تسهیلات و امکانات ویژه ای همراه است که فقط با یک تماس انجام می شود و تعمیرکاران مجرب ما در زمان اندکی در محل سکونت شما حاضر می شوند و نسبت به ایرادهای احتمالی اقدام می کنند.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *