نمایندگی تعمیر فریجیدرشعبه تجریش: 22717796-22718535 شعبه ستارخان:44291224-44291259 شعبه امین حضور:33444219-33444229

راه هایی برای ماندگاری بیشتر لوازم خانگی

روش های درست تمیز کردن یخچال
نحوه استفاده درست از ماشین لباسشویی

نمایندگی تعمیرات فریجیدر

لوازم خانگی از آن دسته وسایلی می باشند که نمی شود هر چند وقت یک بار آنها را عوض کرد و یکی دیگر خرید به چند دلیل، که البته اصلی ترین و مهم ترین دلیلش همان دلیل اقتصادی است.

پس بهتر است و البته لازم که از وسایلی که داریم به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم تا کمتر دچار مشکل شوند و در عین حال کمتر نیاز به تعمیر داشته باشند. چرا که همین تعمیر لوارم خانگی مثل تعمیر ماشین لباسشویی, تعمیر ماشین ظرفشویی, تعمیر یخچال و فریزر و….خودش هم هزینه دارد. پس بهتر است نکته هایی را رعایت کنیم تا این گونه وسایل کمتر دچار اسیب شوند تا ما هم کمتر مجبور به صرف هزینه باشیم.در ادامه نکاتی که در خصوص استفاده صحیح از این دست لوازم بیان شده کمک می کند که شما در خراب نشدن دستگاه برقی تان خوش شانس تر باشید در زمانی که یک کالایی را خریداری می کنید، اولین کاری که انجام می دهید چیست؟ مسلما اکثر شما پاسخ خواهید داد که دستگاه را از کارتن خارج کرده و برای مشاهده چگونگی کار دستگاه آنرا به برق میزنم. با کمال تاسف اگر این پاسخ شما باشد شما در گروه بد شانس ها قرار دارید. پیشنهاد می کنیم قبل از استفاده از هردستگاه برقی و پیش از وصل کردن آن به برق، دفترچه راهنمای آن را بطور کامل مطالعه کنید. درست است که ما ایرانی ها خیلی زیاد علاقه ای به خواندن نداریم اما چاره این است.

دستگاهی را که یکبار خرید می کنید می خواهید استفاده کنید و عدم اطلاع ازچگونگی کارکرد آن نه تنها ممکن است به خودتان و دستگاه آسیب برساند بلکه احتمال دارد خیلی از امکانات آن را ندانسته و هرگز از امکانات موجود آن استفاده نکنید. در مطالعه دفترچه راهنمای کالا، به نحوه اتصال قطعات بهم توجه بیشتری کنید.

در بسیاری از لوازم خانگی حداکثر زمان استفاده مشخص شده مثلا معین شده که حداکثر زمان استفاده ازمخلوط کن بطور نمونه 1 دقیقه است . این یعنی روشن بودن مداوم بیش از یک دقیقه موجب آسیب به بخش های دستگاه خواهد شد. در این صورت برای استفاده بایستی در بازه هایزمانی مشخص به دستگاه استراحت داده و پس از این زمان مجدد می توانید از دستگاه استفاده کنید.

این در مورد کالاهایی مثل جاروبرقی و حتی لباسشویی نیز وجود دارد . در صورت نیاز به استفاده مستمر پیشنهاد می کنیم پس از یکبار استفاده از لباسشویی حداقل یکی دو ساعت را به دستگاه استراحت داده و مجددا از آن استفاده کنید. دراستفاده از جاروبرقی پس از جاروکردن یک اتاق ، چندین دقیقه آنرا خاموش کرده و سپس مکان دیگری را با آن جارو کنید. پس از گرم کردن غذا در مایکروفر ، برای گرم کردن واستفاده مجدد یکی دو دقیقه صبر کنید. نوسانات برق ، یکی دیگر از علل خرابی ها است.

افزایش و یا کاهش ناگهانی ولتاژ برق ممکن است بسیار کم اتفاق بیافتد اما وقوع آنممکن است موجب ایجاد مشکل در ادامه کار دستگاه شود. پیشنهاد می کنیم از دستگاههای محافظ برق برای لوازم برقی که دایما روشن هستند مانند یخچال استفاده کنید . اگرچهراه بهتر و البته پرهزینه تر استفاده از یک ترانس محافظ و اتوماتیک در ورودی برق به منزل است.

نمایندگی تعمیرات فریجیدر

این ترانس ها نوسانات برق را بطور کل قبل از ورودبه منزل کنترل میکند و تمام لوازم برقی داخل منزل از این حیث بیمه می شود. ترانس محافظ در صورتافزایش و یا کاهش ناگهانی برق ، جریان برق را قطع کرده و در صورتی که ترانس قابلیت تنظیم اتوماتیک را داشته باشد کاهش و یا افزایش برق را نیز جبران کرده و مثلا زمانیکه برق به 214 ولت می رسد آنرا افزایش داده و به 220 ولت تبدیل می کند . در مصارفخانگی عمدتا از ترانس های 4 تا 10کیلووات استفاده می شود که می توان در زمان خریداین کالا با توجه به میزان برق مصرفی در منزل از فروشنده راهنمایی بگیرید.

از لوازم خانگی نباید در کاربردهای تجاری استفاده نمود (مثلا رستوران ها ، هتل ها ، قنادی هاو …). لوازم خانگی عموما بایستی در داخل منزل استفاده شود و نه در محیط باز نگهداری صحیح و مناسب ، تمیز نمودن دایمنیز از دیگر موارد افزایش عمر دستگاه می باشد . پرشدن بیش از حد کیسه جاروبرقی موجب فشار بیش از حد به موتور دستگاه شده، صدای آنرا افزایش داده و احتمال از کارافتادن آنرا به حداکثر می رساند.

آیا می دانید بسیاری از فیلتر های جاروبرقی بایستی در بازه های زمانی مشخص شسته شده و مجددا در داخل دستگاه قرار گیرد. دستگاههایی مثل ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی نیز فیلترهایی دارند که می بایست تمیز شده و مجددا در داخل دستگاه نصب گردد. این فیلتر ها بصورتی طراحی شده که معمولا در دسترس هستند و تمیز نمودن آن توسط استفاده کننده به آسانی قابل انجام استو نیازی به مراجعه سرویسکار ندارد . مثلا در لباسشویی این فیلتر معمولا پشت قاب پلاستیکی در قسمت جلو و پایین دستگاه قرار دارد.

در جاروبرقی ها نیز فیلترهای آب ریزوی یک محافظ پلاستیکی نصب شده است. پر شدن محفظه فریزر از برفک، نه تنها موجب افزایش مصرف برق دستگاه یخچال فریزر شده بلکه به کمپرسور دستگاه نیز فشار اضافی وارد خواهد کرد.

تعمیرات لوازم خانگی فریجیدر در سراسر ایران اقدام به تاسیس تعمیرگاه مجاز فریجیدر کرده و خدمات خود را به مشتریان ارائه می دهد، نمایندگی تعمیرات فریجیدر به صورت شبانه روزی آماده ست تا خدمات خود را به شما ارائه بدهند و روز تعطیلی برای خود قائل نیست.

خدمات تعمیرات فریجیدر در تهران و کرج با تسهیلات و امکانات ویژه ای همراه است که فقط با یک تماس انجام می شود و تعمیرکاران مجرب ما در زمان اندکی در محل سکونت شما حاضر می شوند و نسبت به ایرادهای احتمالی اقدام می کنند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *